
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bipolar |
| Type | Hall Effect |
| Bandwidth | 800 kHz |
| Output Type | Open Drain |
| Max Supply Voltage | 24 V |
| Min Supply Voltage | 2.8 V |
| Max Output Current | 50 mA |
| Max Supply Current | 3.5 mA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 15 mT Trip, 12 mT Release |
Stock: 1579
Distributors
pcbx
Unit Price$0.25133
Ext.Price$0.25133
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.25133 | $0.25133 |
| 10 | $0.22223 | $2.22230 |
| 50 | $0.19651 | $9.82550 |
| 100 | $0.16446 | $16.44600 |
| 500 | $0.13764 | $68.82000 |
| 1000 | $0.13155 | $131.55000 |
| 3000 | $0.12573 | $377.19000 |
| 5000 | $0.11780 | $589.00000 |
